Yükümlü Olarak Kaydınız Bulunmamaktadır !!!


3
49 shares, 3 points
bedelli askerli yükümlü olarak
bedelli askerli yükümlü olarak

Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz !!! Yazıyor Ne Yapmam Lazım ?

e-devlet sisteminde ASAL bedelli işlemlerinde ASAL Yoklama Başvurusu Süreç Takibi ekranında yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz uyarıyı gören adayların yapmasın gerekenler !!!

Adım Adım Bedelli Başvurusunu tamamlamanın ardından kendilerine celp tarihi ve yeri belirtilmiş bazı adaylar Asker Alma sisteminde bu uyarı ile karşılaştı.

Peki bu uyarı ile karşılaşan adayların ne yapması gerekir ?

Bedelli Askerlikte İlk Gün 

Bu uyarı şu anda Asker Alma sisteminde adayın daha önce yoklama kaydını açıklar. Yani Üniversite bittikten sonra Askeri şubelerde tecil işlemi için kayıt veren adaylarda bulunur.  Daha sonra Sağlık Ocağına gidip muayene olmasının ardından yapılan işlemlerin tamamlandığını gösterir. Bu yazı ile karşılaşan adayların yoklama işlemi (sağlık ocağı muayene vs) yaptırmasına gerek YOKTUR !  Sevk kağıdı beklemeleri gerekmektedir.

Bu uyarı ile karşılaşmayan adayların ise yoklama kaydını yapabilmeleri açısından bağlı bulundukları birliklere gitmeleri ve işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Yoklama Kaydı : Kişisel Özelliklerinize yönelik Askeri Belgeleri doldurup imzaladıktan sonra Sağlık Ocağından (Aile Hekiminiz Olması ŞART) “Askerlik Yapmasında Bir Mani Yoktur” onayı alma işlemine verilen addır. Eğer okuldan sonra 2 sene tecil işlemi yapmış iseniz bu işlemleri zaten gerçekleştirdiniz. Ve bu sebeple bedelli askerlik başvurusu içinde tekrar yapmanıza gerek yoktur !

Bedelli Askerlik Giderken Yanınıza Almanız Gereken 22 Şey- Bedelli Askerlik İhtiyaçları

Fakat Askeri sistemlerde bir karmaşa olabileceğinden en azından bağlı bulunduğunuz birliğe giderek ya da arayarak durumunuz hakkında güncel bilgi almanız ve kendinizi riske atmamanızı tavsiye ederiz !

Yükümlü Olarak Kaydınız Bulunmadığı için.. Hatası Alıyorsanız Bunu Yapın !

Facebook Yorumları

Yorumlar


Like it? Share with your friends!

3
49 shares, 3 points

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir