Yükümlü Olarak Kaydınız Bulunmadığı için.. Hatası Alıyorsanız Bunu Yapın !


1
1 share, 1 point
yükümlü olarak kaydınız bedelli askerlik
yükümlü olarak kaydınız bedelli askerlik

Bedelli Askerlik başvurusunu tamamlamış olan adayların çoğu e-devlette durumlarını sorgulamak istediklerinde Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre kayıtlı olduğunuz askerlik şubesine müracaat ediniz. hatası ile karşı karşıya kalmaktadır. Peki bu hata nedir çözümü nedir ?

yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için hatası

Kısa zaman zarfında e-devlet askerlik sistemi üzerinde beklenenden fazla başvuru ve işlem olması sistemlerde bir karışıklığa sebep olmuş olacak ki adayların ekranlarında bu sorun gözükmektedir. Eğer bedelli askerlik başvurusunu yapmış, nizamiyeden kağıtlarınızı almış iseniz herhangi bir konuda endişe etmenize gerek kalmamaktadır. Fakat başvurunuzda herhangi bir sıkıntı olmuş ise bağlı bulunduğunuz askerlik şubesine ya da başvuru yapmış olduğunuz askerlik şubesini hala uğramanızda ya da aramanızda fayda var aksi taktirde başvuru süresi geçmiş olacağından Bedelli Askerlik Bedeleniz Yanabilir !!

Fakat tüm bunlar ile beraber başvurusunu yapmış fakat yine de aklında şüphe olan adaylar için bir kontrol metodu var. 

 

E devlet üzerinde Bedelli Askerlik ayrılmıştır fakat askerlik sisteminde Bedelli Askerlerin de asker olduğu gerçeği değişmeyeceğinden e-devlet üzerinde ASAL Yoklama Başvurusu Sayfasından askerlik bilgileri görüntülenmek istenildiğinde yine yukarıdaki hata ekranı ile karşılaşılmaktadır. Fakat bir ince nokta var.

yükümlü olarak kaydınız bedelli askerlik

Burada yer alan Bu işlem toplam 12aşamalıdır.
Şu anda 9. aşamadasınız. açıklaması söylenenlere göre Bedelli Askerlik Başvurunuzun alındığı ve herhangi bir sorun olmadığı anlamı taşımaktadır. Fakat herkesin askerlik durumu ve başvurusu değişiklik gösterebileceği için durumundan ötürü emin olmayan olamayan adayların muhakkak bir askerlik şubesine uğramaları gerekmektedir.

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır ?

3 Ağustos’ta Resmi Gazetede yayımlanan KHK ile resmen yürürlüğe giren bedelli askerlik için başvurular hızla sürüyor. Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından alınan bedelli askerlik başvurularında ilk aşama e devlet üzerinden yapılan onaylama işlemi ile başlıyor.

Kanuna göre yapılan başvurulan ilk adımı e-devlet ayağı. E devlet üzerinden bedelli askerlik adayları önce “e-devlet üzerinden sunulan hizmetler” mukabilinde ASAL Bedelli Askerlik işlemleri altından ASAL Bedelli Askerlik Başvurusu hizmetine girmesi gerekiyor. Ardından çıkan onay ekranında onay vermesi ve akabinde de verilen belge ile belirtilen Banka Şubelerine 15.000 TL yatırması gerekmektedir.

 

Adım Adım Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır ?


Like it? Share with your friends!

1
1 share, 1 point

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir