Öğrenciler için Bedelli Askerlik


0
12 shares
bedelli askerlik tavsiyeleri
bedelli askerlik tavsiyeleri

Bedelli Askerlik Yasasından Öğrenciler de Kolaylıkla Yararlanabilecek !!

Bedelli Askerlikten yararlanmak isteyen öğrencilerin Celp Dönemlerinin Yaz Tatiline denk getirilebileceği konuşulurken Yüksek Öğretim Kurulundan yıldırım gibi bir açıklama geldi. Yüksek Öğretim Kurulu yaptığı açıklamada Öğrenciler için Bedelli Askerlik yasasından yararlanmak isteyenlerin izin hakkının tanınacağını ve öğrencilerin celp dönemlerinin sınav, quiz gibi başarı ölçme testleri ile çakıştığı dönemde ise mazeretli olarak öğrencilere hak tanınacağını açıkladı.

 

İşte Öğrenciler için Bedelli Askerlik Açıklaması ;

 

Öğrenciler İçin Bedelli Askerlikle alakalı tüm detaylar merak edilenler ve daha fazlası

 

  • YÖK’TEN BEDELLİ ASKERLİK HAKKINDAN YARARLANACAK ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE 
  • YÖK’TEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BEDELLİ ASKERLİKTE KOLAYLIK
  • BEDELLİ ASKERLİK YAPACAK ÖĞRENCİLERE YÖK’TEN GÜZEL HABER
  • YÖK: “BEDELLİ ASKERLİK YAPACAK ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMLERİNDE MAĞDURİYET YAŞANMAYACAK”

 

Milli Savunma Bakanlığı’nın, Bedelli Askerlik Uygulaması konulu yazısı Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında görüşülerek, geçici 55’inci madde kapsamında “21 günlük temel askerlik eğitimi” maksadıyla silahaltına alınacak yükseköğretim öğrencilerinin temel eğitimi aldıkları süre içinde idari izinli sayılmalarına, aldıkları temel askerlik eğitiminin ara sınav, vize veya yıl sonu final sınavlarına rastlaması durumunda mazeret sınav hakkı verilmesine, mağduriyet yaşanmaması için üniversitelerce gerekli tedbirlerin alınmasına karar verildi.

 

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Milli Savunma Bakanlığı görevine atanan Hulusi Akar’ı tebrik etmek için gerçekleştirdiği ziyarette geçici 55. madde kapsamında temel askerlik eğitim alacak yükseköğretim öğrencilerinin mağduriyet yaşamamaları için alınacak tedbirleri Bakan Akar’la müzakere ettiklerini açıklamıştı.

 

Facebook Yorumları

Yorumlar

 

 


Like it? Share with your friends!

0
12 shares

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir