İkinci Celp Açıklandı !!


0
3 shares
bedelli askerlik sevk işlemleri
bedelli askerlik sevk işlemleri

İlk celp 28 Ağustosta açıklanan bedelli askerlik yasasında nihayet ikinci celp açıklandı. Başvuru sürecini başarıyla tamamlayan adaylar ikinci celp döneminde silah altına alınacaklar mı ? Bedelli askerlikte nasıl bir celp sistemi var ? 6 ekim de kimler askere gidecek ? Halk arasında merak oluşturan tüm soruların cevapları bugün son buluyor.

28 Ağustos döneminde açıklanan bedelli askerlik ilk celp e devlet üzerinden her adayın kendi hesabında kendi başvuru bilgilerinin altında yer almıştı. 6 Eylül celbinde adayların yine e- devlet sistemi üzerinden durumlarını kontrol edebilecekleri biliniyor.

6 Eylül de açıklanan ikinci celpte bedelli askerlik görevi çıkan adayların 6 Ekim tarihinde celp yeri olan birliklerine teslim olmaları ve bedelli askerlik görevini başlatmaları bekleniyor.

Birliğe Geç Teslim olan adayların yapması gerekenler için tıklayınız ! 

470 Bin Başvuru sayısını hızla geçen bedelli askerlik yasasının şartlarından olan Temel Eğitim için 21 gün eğitim alacak adaylar

E-devlet sistemi üzerinden ikinci celp Sorgula  !

Tweet olarak paylaş!

[easy-tweet tweet=”Bedelli Askerlik Açıklandı !!! ” hashtags=”BedelliAskerlik, bedelli” template=”dark”]

BAŞVURU KLAVUZU YAYINLANDI

Bedelli askerlikle ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. AK Parti’nin teklifinde yaş sınırı 25, ücret ise 15 bin TL olarak yer aldı. Ayrıca 21 gün de askerlik şartı getirildi.

CELP İPTALİ YOK

Bedelli askerlikten faydalanacaklar, ilk celp tarihi 15 Eylül’de silah altına alınmaları için askerlik şubelerine başvurduklarında kötü bir sürprizle karşılaştı. Belgeleri verilmeyen yükümlüler Askerlik şubelerinden e-devlet’e yönlendirdi.  Yükümlülere sevk evrakları, sevk tarihlerinin merkezi olarak değiştirilmesinden dolayı askerlik şubeleri tarafından değil e-devlet üzerinden veriliyor. Belgelerini alamayan yükümlüler arasında kısa sürede ’15 Eylül celp dönemi iptal edildi’ söylentisi çıktı. Sosyal medyada yer alan iddialar üzerine ekibimizin ulaştığı askerlik şubeleri kendilerine ilk celp döneminin iptal olduğuna dair bir kararın ulaşmadığını sevk işlemlerinin devam ettiğini belirtti.

İLK 3 DÖNEMDE YER ALMAYANLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK ?

İkinci celp dönemine ilişkin sevk bilgileri 6 Eylül’de, üçüncü celp dönemine ilişkin bilgiler de 27 Eylül’de e-Devlet sistemi üzerinden ilan edilecek.
İlk 3 dönemde yer almayan diğer yükümlülerin celp planlaması da 3 Kasım’dan sonra ayrıca duyurulacak. İşlemlerini geciktirenler kapsam dışına çıkartılacak
Celp dönemleri ilan edilen yükümlülerin, yoklamalarını celp dönemleri için belirlenen ve e-Devlet’te kişisel olarak belirtilen yoklama tarihine kadar tamamlamaları gerekecek.

Facebook Yorumları

Yorumlar


Like it? Share with your friends!

0
3 shares

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir