Dilekçe ile Erken Celp Tarihi Almak ! Celp tarihi değiştirme


0
6 shares
bedelli askerlilk işlemleri
bedelli askerlilk işlemleri

Dilekçe ile Bedelli Askerliki Erken Celp Tarihine Nasıl Alınır ?

Bedelli Askerlik kapsamında bazı adaylar celp ertelemek isterken bazı adaylar iş veya okul kaynaklı erken celp almak isteyebiliyor. Peki Celp tarihini erkene almak mümkün mü ? Bedelli Askerlik yapacak adayların daha erken gitmeleri için yapmaları gerekenler. İşte Dilekçe ile bedelli celp tarihi değiştirme detayları !! .

 

 

 

4 Yöntem ile Celp Dönemi ERTELEME

Başvurular

Bedelli askerlik başvuru süresinin bitmesine 8 gün kala, adaylar askerlik şubesi önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Üsküdar Askerlik Şubesi önünde bedelli adaylarının bekleyişi gece de devam etti. Şube önünde sırada bekleyen asker adayları, gerekli olan parayı yeni denkleştirdiklerini belirtti.

Bedelli Askerlik müracaatları sebebiyle askerlik şubelerinin 24 saat açık olacağı öğrenildi.

 

Celp Tarihini Erkene Almak

Askeri şubeden alınan bilgiye göre haklı gerekçe göstererek dilekçe usülü ile bedelli celp tarihini erkene almak mümkün.  Celp tarihini erkene almak isteyen adaylar başvuru süreci içerisinde bulunuyor ise dilekçe verme hakları bulunuyor. Buna ek olarak adayların öğrencilik durumlarının olması halinde öğrencilik durumundan ötürü Bedelli Askerlik görevimi erken bir tarihte yapmak istiyorum olarak dilekçe vermeleri gerekiyor. Bu şekilde 3 Kasımda olacak olan Kura da adayların olası erken celp tarihlere sınıflandırılacağı belirtildi.

Bedelli Askerlik Tüm Celp Tarihleri

 

BEDELLİ ASKERLİK CELP TARİHLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Bedelli askerlikten faydalanmak için başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşların sorguladığı 4. celp dönemi, 3 Kasım tarihinde yapılacak olan planlamanın ardından adayların erişimine açılacak. Dönemlerin belirlenmesinin ardından detaylar, Milli Savunma Bakanlığı Askeralma sekmesi ve E-Devlet üzerinden görüntülenebilecek.

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bedelli askerlik başvuru kılavuzu asal.msb.gov.tr adresinden yayınlandı. Başvurular e-devlet adresinden yapılacak. Başvuru sürecinde vatandaşlardan iki adımı takip etmeleri beklenecek;

1. Bedelli askerlikten faydalanmak isteyenler, E-Devlet kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden alınacak barkodlu ödeme belgesinin çıktısı ve Nüfus Hüviyet Cüzdanı ile birlikte bu belgede belirtilen banka şubelerinden herhangi birine giderek söz konusu bedeli yatıracak.

2. Barkodlu ödeme belgesi ve bedelin yatırılmasını müteakip bankadan alınacak üç (3) adet banka dekontunun aslı ile birlikte en yakın Askerlik Şubesi Başkanlığına bizzat başvurulması gerekecek.

 

Facebook Yorumları

Yorumlar


Like it? Share with your friends!

0
6 shares

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir