Bedelli Kredisi Soygunu !


0
1 share
bedelli askerlik yol parası
bedelli askerlik yol parası

Bedelli Kredisi Çekmek İsteyenler Büyük Bir Şok İle Karşılaştı !

Bankalardan kredi çekmek isteyen vatandaşlar birçok bankanın kredi faizlerini oldukça yüksek tutması adayları kızdırdı. Devlet bankalarının ise henüz bedeli kredisini başlatmaması nedeniyle hayal kırıklığına uğradı. Bedelli Kredisi vurgunu haberimizde !

Sosyal medyadan bankalara tepkilerini dile getiren vatandaşlar, bankalara kredi faizlerini düşürme çağrısı yaptı.

Kredi aylık ödeme tutarlarının fazla olmasının kimseye yaramayacağını belirten bedelli askerlik yapmak isteyenler, kredi konusunda kolaylık sağlanmasını ve bankaların eli taşın altına koymasını talep ediyor

Geçtiğimiz günlere kadar bir kamu bankasının bedelli askerlik kredisi kullandırdığı, fakat daha sonra fiyat güncellemesi adı altında bu krediyi kaldırdığı öğrenildi. Diğer kamu bankaları ise henüz ‘bedelli askerlik kredisi’ adı altında bir kredilerinin olmadığını belirtti. Kamu bankaları, bedelli askerlik kredisi kullanmak isteyenlere ihtiyaç kredisi adı altında yüzde 1,85’den başlayan faiz oranı ile kredi sunuyor.

Özel bankalardan kredi çekmek isteyenler ise faiz oranlarının yükselmesiyle şoke oldu. Kimi bankalarda faiz oranları 2,50’nin üzerinde olurken bazıların da ise bu oranlar 3’ün üzerine çıkıyor.

Öte yandan özel bankalar kredi kullanmak isteyen vatandaşlara hayat sigortası, kredi tahsis ücreti, kredi kartı kullandırma ve otomatik ödeme talimatı verme zorunluluğu şartını getiriyor.

Kredi kullananlar, 15 bin lira çekmesi halinde şu anki faiz oranıyla neredeyse 2 katı geri ödemesi olacağını belirtirken, asgari ücretliler de “Aylık 800 lira ödeme yapmam gerek. Bizim bedelli hakkımız yok mu?” diye isyan etti.

Alıntıdır. (memurlar.net)

Facebook Yorumları

Yorumlar


Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir