Bedelli Askerlik İptal Edilir mi ? Bedelli Askerlik Para İadesi


1
1 point
bedelli askerlilk para
bedelli askerlilk para

Bedelli Başvurusunu İptal Edip Para İadesi Alabilir mi ? Bedelli Askerlik İptal Etmek , Bedelli Askerlik Para İadesi mümkün mü ?

Bedelli Askerlikten Vazgeçmek ve Para iadesi almak mümkün mü ? Bedelli Askerlik İptal etmek mümkün mü ?Bedelli Askerlik görevini yerine getiren adayların herhangi bir sebeple bedelli başvurularını iptal edebilirler mi ? Bedelli Askerlikten vazgeçen adayların ücretlerinde kesinti oluyor mu ? İşte tüm cevaplar.

Bedelli askerliğe başvuru yapıp sonradan bedelli askerlik kanunundan yararlanmaktan vazgeçen kişiler “bedelli askerlik hizmeti için belirlenen müracaat tarihleri içerisinde” veya “eğitim birliğine katılmadan” bedelli askerlik başvurusundan vazgeçebilir. Bu kişilere ödedikleri paranın tamamı iade edilir. Para iadesi için şart eğitim birliğine katılmamak şartıdır.

Bedelli Askerlik Muayenesinde Muaf Olanlar Para İadesi Alabilir mi? Bedelli Askerlik İptal Edebilirler mi ?

Diyelim ki bedelli askerlik muayene ve yoklama işlemlerini sonrasında size askerlik yapmaya elverişli değildir. Askerlikten muaftır raporu verildi. Bu durumda para iadesi alabilirsiniz çünkü siz zaten bedelli askerlik kanunundan faydalanamıyorsunuz. Size 3 Ağustos 2018 tarihinden sonra askerlikten muaftır raporu verirlerse bu durumda siz 2018 yılında çıkan bedelli askerlikten faydalanamıyorsunuz. Size 3 Ağustos 2018 tarihinden önce askerlikten muaftır diye rapor verildi ise ancak o zaman siz bedelli askerlikten faydalanabiliyorsunuz. 3 ağustos sonrası askerlikten muaftır raporunuz var ise size en yakın askerlik şubesine başvurup ücreti geri alabilirsiniz.

 

Bu konuda Genel Kurmaydan Yapılan Açıklamada

“BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ İÇİN MÜRACAATTA BULUNARAK PARAMI YATIRDIM. BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİNDEN VAZGEÇMEK İSTİYORUM, PARAMI İADE ALABİLİR MİYİM?”

BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ İÇİN BELİRLENEN MÜRACAAT TARİHLERİ İÇERİSİNDE VEYA EĞİTİM BİRLİĞİNE KATILMADAN BEDELLİ ASKERLİK YAPMAKTAN VAZGEÇENLERİN YATIRDIKLARI ÜCRETLER ASKERLİK ŞUBELERİNE ŞAHSEN VEYA VEKALET VERECEKLERİ VASİLERİ ARACILIĞI İLE MÜRACAAT ETMELERİ HALİNDE İADE EDİLECEKTİR.

“ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR” RAPORUM VAR. BEDELLİ ASKERLİKTEN FAYDALANABİLİR MİYİM?

KANUN’UN YÜRÜRLÜĞE GİRDİĞİ 03 AĞUSTOS 2018 TARİHİNDEN ÖNCE SİLAHALTINA ALINMADAN “ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR” KARARLI RAPOR ALANLAR DA YAŞ ŞARTI ARANMAKSIZIN İSTEKLERİ HALİNDE 15.000 TL BEDELİ İLGİLİ BANKA HESABINA ÖDEYEREK BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİNDEN FAYDALANACAKTIR.

bedelli askerlik para iadesi

Dikkat Bu Ücretler İade Edilmeyecek !

YOKLAMA KAÇAĞI/BAKAYA DURUMUNDAN DOLAYI DAHA ÖNCEDEN ALMIŞ OLDUĞUM PARA CEZALARINI ÖDEMİŞTİM. BEDELLİ ASKERLİKTEN FAYDALANIRSAM ÖDEDİĞİM PARAYI İADE ALABİLİR MİYİM?

BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİNDEN FAYDALANAN YÜKÜMLÜLERİN DAHA ÖNCE HAKLARINDA VERİLEN İDARİ PARA CEZALARINA İSTİNADEN KENDİLERİNDEN TAHSİL EDİLEN TUTAR İADE EDİLMEYECEKTİR.

 


Like it? Share with your friends!

1
1 point

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir