Bedelli Askerlik Başvuruları 673 Bine Yaklaştı !!! 4. Celp Ne Zaman Açıklanacak ?


0
6 shares
bedelli askerlilk celp
bedelli askerlilk celp yerleri

Bedelli Askerlik Başvuruları 672 Bin Oldu ! 4. Celp Ne zaman açıklanacak ? 

Bedelli askerlik celp tarihleri, 21 gün sürecek askerlik hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşların araştırdığı konu olmaya deam ediyor. Şu ana kadar 672 bin 306 kişinin başvuruda bulunduğu bedelli askerlik sürecinde, dekontlarını teslim eden kişi sayısı ise 377 bin olarak açıklandı. Peki, binlerce kişinin merakla beklediği bedelli askerlik 4.dönem celp tarihleri ne zaman belli olacak? İşte, o konu hakkında bakanlıktan yapılan duyuru
Bedelli askerlik 4. dönem celp tarihleri, birçok vatandaşın merakla araştırdığı konu olmaya devam ediliyor. Yüzbinlerce kişinin birliklerine teslim olacağı tarihi öğrenmek istediği bedelli askerlik celp tarihleri, kasım ayında bakanlık tarafından açıklanacak. Peki, bedelli askerlik 4. dönem celp tarihleri ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Anadolu Ajansı’nın Editör Masası’na konuk oldu. Bakan Akar, bedelli askerlik başvurularıyla ilgili son bilgileri paylaştı.

ASKERLİK ŞUBELERİMİZ 24 SAAT ÇALIŞACAK

Bakan Akar şunları söyledi: “Bedelli askerlik şu ana 672 bin 306 gencimiz elektronik postayla müracatlarını gerçekleştirdi. Dekontlarını teslim eden sayısı 377 bin 410. Tahminlerimiz 400 bin civarındaydı. Askerlik şubelerinde sıkışıklık olduğu bilgisini aldık. Askerlik şubelerimiz gerekli yerlerde 24 saat görev yapacak. 3 Kasım’dan önce bütün müracaatların bitmesini sağlayacağız.

BEDELLİ ASKERLİK CELP TARİHLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Bedelli askerlikten faydalanmak için başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşların sorguladığı 4. celp dönemi, 3 Kasım tarihinde yapılacak olan planlamanın ardından adayların erişimine açılacak. Dönemlerin belirlenmesinin ardından detaylar, Milli Savunma Bakanlığı Askeralma sekmesi ve E-Devlet üzerinden görüntülenebilecek.

 

Askere Giderken Yanınıza Almanız Gereken 22 Şey

YENİ SİSTEMİ YÜRÜRLÜĞE SOKACAĞIZ

Herkesin en uygun zamanda askerlik yapmasını sağlayan bir sistemi umuyorum yakın bir gelecekte yürürlüğe sokmaya çalışacağız. Sosyal boyutu, siyasi boyutu dahil askerlik noktasından baktığınızda neler yapabiliriz, çalışmamızı bitirmek üzereyiz. Öğretmen hakim doktor akademisyen sporcu gençlerimiz var. Onların meşguliyetlerin dikkate alarak en iyi çözüm ne olabilir diye çalışılıyor. Kısa sürede sayın Cumhurbaşkanımıza takdim edeceğiz. Yakın sürede yürürlüğe sokmaya çalışacağız.”

Facebook Yorumları

Yorumlar


Like it? Share with your friends!

0
6 shares

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir