Bedelli Askerlik 4. Celp Açıklandı mı ?


0
bedelli askerlik celp
bedelli askerlik 4. celp

Bedelli askerlik işlemlerini tamamlayan 700 binden fazla kişi, celp döneminin heyecanla açıklanmasını bekliyor. 15 bin lira bedelli ücretini yatıranlar, 21 günlük eğitim sürecini tamamlamak için celp döneminin açıklanmasını bekliyor. Peki 4. celp dönemi ne zaman açıklanacak ve nerede yayınlanacak? Detayları haberimizde..

 

Gerekli prosedürü uygulayarak bedelli askerlik başvurusunu tamamlayan ve beklemeye başlayan çok sayıda vatandaşı ilgilendiren üçüncü celp yerleri açıklandı. Bununla birlikte bedelli askerlik 4.celp dönemi tarihi büyük merak konusu oldu. 550 bin kişilik rekor başvurunun ardından 220 bin kişi işlemlerini tamamladı. Milli Savunma Bakanlığı, 3’üncü celp döneminde silah altına alınacak 13 bin 555 yükümlünün sevk tarihlerinin “e-Devlet”ten yayımlandığını bildirmişti. Peki bedelli askerlik 4. celp dönem tarihleri ne zaman belli olacak? Kaç bin kişi 21 günlük eğitime alınacak. Bir an önce bedelli askerlik 21 günlük eğitimini tamamlamak isteyenler gelecek resmi açıklamaları merakla bekliyor.

Henüz konuyla ilgili bir açıklama olmamasına karşın Bedelli askerlik 4. celp döneminin e-Devlet üzerinden duyurusunun yapılmasının 24 Ekim 2018’de gerçekleşmesi bekleniyor. Bedellide 4. celpte adı yer alan adayların ise 24 Kasım’da birliklerine teslim olarak, 14 Aralık’ta birliklerinden terhis olmaları bekleniyor.

Bedelli askerlik ile ilgili arayışlar sürüyor. İlk üç celp döneminde silah altına alınan adayların sevk tarihleri ve birlikleri E-devlet üzerinden adayların bilgisine sunulmuştu. İlk celp döneminde silah altına alınan adaylar askerlik görevini tamamladı. 5 Ekim tarihinde terhis olan adayların ardından 6 ekim tarihinde ikinci celp döneminde silah altına alınacak olan adaylar birliklerine teslim olmaya başladı. 3. celp döneminde silah altına alınacak olan adaylar ise 27 Ekim tarihinden itibaren tertip edildikleri birliklere teslim olacak. 4. celp dönemi ise Milli Savunma Bakanlığının açıklamalarından hemen sonra belli olacak !

ÖĞRETMENLER NE ZAMAN GİDECEK?

Öğretmenler, yarıyıl ve yaz tatilinde bedelli askerlik yapabilecek.

Bakanlık tarafından illere gönderilen yazıda, eğitim öğretim hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi açısından öğretmenlerin 21 günlük bedelli askerlik eğitimlerini sömestr veya yaz tatilinde yerine getirebilecekleri bildirildi.

Bedelli askerlik için başvuru yapan veya başvuracak durumda olan öğretmenlerin bilgilerini isteyen Milli Eğitim Bakanlığı, bu isimleri Milli Savunma Bakanlığına gönderecek.

Bu kapsamda öğretmenler, eğitimin öğretimin aksamaması için sömestr ve yaz tatilinde 21 günlük bedelli askerlik eğitimine alınacak.

 


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir