Askeriyenin Verdiği Malzemeler 2018


0
8 shares
bedelli askerlilk malzemeler
bedelli askerlilk malzemeler

Askerliyenin Verdiği Malzemeler

Bu yıl toplamda 600 Bin başvuruya ulaşması beklenen Bedelli Askerlik için geri sayım devam ediyor. Buna göre, söz konusu bilgiler birinci dönemde (15 Eylül 2018) silah altına alınacaklar için 28 Ağustos 2018, ikinci dönemde (6 Ekim 2018) silah altına alınacaklar için 6 Eylül 2018, üçüncü dönemde (27 Ekim 2018) silah altına alınacaklar için 27 Eylül 2018’de e-Devlet’te ilan edilecek. Silah Altına alınan askerler için 2018 yılında askeriyenin verdiği malzemeler !

Bedelli askerliğin belirlenen 3 celp döneminin ikinci önümüzde ki 6 Eylül Tarihinde açıklanacak. İkinci Celp Döneminde açıklanacak olan işlemlerini tamamlamış adaylar sonuçlara erişmek için yine e-devlet sistemini kullacaklar.

 

Not: Görseller Temsilidir. Farklılık arz edebilir.

Kamuflaj (Kısa ve uzun kollu gömlek , kep , pantolon ve parkanız.)

Bot (Bazı yerlerde size deneme fırsatı veriliyor.)

 

Palaska


3’er adet atlet , çorap ve iç çamaşırı (sayı değişebilir.)

Künye (İsminiz yazılı değil)

 

Traş İçin Malzemeler

 

– Mavi Askeri Bavul
– Spor Ayakkabı
– Spor Elbisesi
– Kısa Paçalı Şort
– Mavi Eşofman Takımı
– 1 Adet El Yüz Havlusu
– 1 Çift Siyah Terlik (Kendi terliğinizi götürebilirsiniz.)
– 1 Adet Nefte
– 1 Adet Diş Fırçası
– Kulak tıkacı

 

 

Bununla beraber ,

Askere Giderken Alınması Gerekenler Listemizi sizler için hazırladık. !

Celp yeri ve tarihi belli olmuş asker adaylarının askere giderken yanlarında götürmeleri gereken malzemeler akıllarındaki ilk soru olur. Tecrübeli askerlerin paylaştığı bu veriler birlikten birliğe değişebileceği gibi mevsimden mevsime de değişim gösterebilir. Adayların kendi gidecekleri birliği ve mevisimi göz önünde bulundurarak seçimlerini gerçekleştirmesini öneririz.

 

Askeriyenin verdiği malzemelerin yanısıra İşte Askere giderken yanınızda mutlaka götürmeniz gereken malzemeleri öğrenmek için lütfen tıklayınız !

Don ve çorap sayısını  22-42  gün arası acemilik yapacağınızı düşünerekten ona göre kendi ihtiyacınıza göre yetersiz ise fazladan çorap ve don alarak gidebilirsiniz. Devletin verdiği diş macunu ve diş fırçası sizinkiler kadar iyi olmayabilir. Hassas dişleriniz var ise ve dişlerinize bakımı önemsiyorsanız giderken kendi diş fırça ve macununuzu götürmenizi kesinlikle öneririm. Temizlik konusunda hassas iseniz ekstra olarak yastık kılıfı götürebilirsiniz.

Fotoğraf makinası, çağrı cihazı, radyo, kaydedici cihazlar, wolkman gibi elektronik cihazların askeri birliklere sokulması yasaktır. 2015 itibari ile askercell uyumlu telefonlar serbest olduğundan uyumlu cep telefonu ve sarjını yanınızda götürebilirsiniz.

Facebook Yorumları

Yorumlar


Like it? Share with your friends!

0
8 shares

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir