Askeri Kantinde Neler Var?

Bedelli askerlik yapacak adayların akıllarındaki en önemli sorulardan birisi olan askeri kantinler, bulunan ürünler ! Askeri kantinde sigara var mı ? Bedelli askerlikte kantin var mı ? Tüm soruların Cevabı


0
2 shares
askeri kantin

Askeriye içinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kantinlerde hangi ürünler var? Askeriye kantininde neler var? Askerde kantinde bulunanlar ve hangi ürünlerin olduğuna dair tüm detaylar bu yazıda.

İhtiyaçlarımı Kantinden Temin Edebilir miyim ?

Askeriye içinde bulunan kantinlerde bir çok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu kantinlerde görevli askerler çalışmaktadır. Kantinden alışveriş yaparken nakit para ile alışveriş yapamazsınız. Sadece banka kartınız ile alışveriş yapabilirsiniz.  Diğer türlü kışla içerisinde alışveriş yapmanız mümkün değildir.

Kredi Kartı Kantinde Geçerli mi ?

asker banka kartı
ziraat bankası asker

Kışlaya kredi kartı sokma konusunda önünüzde kanunen hiç bir sakınca yoktur. İstediğiniz bankanın kredi yada para kartını kışlaya gelirken yanınızda getirebilirsiniz. Fakat size tavsiyem Ziraat Bankası kartlarını yanında bulundurmanız. Çünkü kışlaya Ziraat Bankası kredi kartı yada para kartı getirirseniz kantinden alışveriş kartı almadan bu kartlarla alışveriş yapabilirsiniz.

Kantinler belirli saat aralıklarında açıktır. Saat kaçta açılıp kaçta kapanacağına dair kantinin önünde yazılı metin asılıdır. Alışverişinizi sıraya girerek yapabilirsiniz.

Askeri Kantinde Sigara Var mı ?

askeri kantin sigara

Kantinde bir çok abur cubur çeşitleri, asitli veya asitsiz bir çok içecek, sigara vb. ürün bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yemekhanede yemekleri beğenmediğiniz durumda da kantinden yemek yiyebilirsiniz.

Kışla kantininde tost, kızartma, hamburger, pizza, shnitzel, dürüm ve aklınıza gelebilecek bir çok çeşit yemek bulunmaktadır. Ayrıca boş zamanlarınızda kışlanın büyük kantininde televizyon izleme imkanınız vardır. Saatlerin uyması durumunda tuttuğunuz takımın maçlarını da izleyebilirsiniz.

Birliğin büyüklüğüne göre askeriye içinde birden fazla kantin bulunabilir. Her çeşit sigara markası bulunmamaktadır.

Askeri Kantinde Fiyatlar Nasıl ?

askeri kantin ucuz

Fiyatlar dışarıya göre daha ucuzdur. Sadece bazı marka içecekler ve sigaraların fiyatları dışarıyla aynıdır. Her şey maliyet kalemlerine göre değerlendiriliyor ve çok çok küçük bir karla ya da kar olmadan fiyat biçiliyor. Askeriyede kar oranı sabittir.%10. Bunun bir kuruş üstüne ürünler satılamaz.

Kantinden ucuza alabileceğiniz diğer malzemeler olarak askeri yaşamda aklınıza gelebilecek ve ihtiyacınız olacak olan hemen herşey bulunuyor. Fakat dikkat edilmelidir ki çoğu birlik kalabalık asker gruplarından oluştuğu için biten ürünlerin gelmesi haftayı bulabiliyor. Bu noktada tavsiyemiz ihtiyacınız olacağını düşündüğünüz ürünleri şansa bırakmamanız ve en az 1 yedeğini temin ederek gitmenizdir. Geri kalanını eğer kantinde bulunuyor ise ucuza alabilirsiniz.

Askeri Kantinde Bere Bulunur mu ?

askeri kantin bere

Özellikle de giderken kışın gidecek asker adaylarının yeşil (haki) bere temin ederek gitmeleri orada yüksek oranda kolaylık sağlayacaktır. Zira her ne kadar askeri kantinde bere bulunuyor olsa da gidecek olan asker sayısının fazla olması sebebiyle ilk partide size kalmayabilir ya da almak için türlü sıkıntılar çekebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0
2 shares

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir