Askere Ne Zaman Gideceğim ? Teslim Tarihi – Sevk Başlangıcı – Sevk Bitişi


1
3 shares, 1 point
bedelli askerlik yol izni sevk kağıdı teslim tarihi
bedelli askerlik yol izni sevk kağıdı teslim tarihi

Bedelli Askerlik yasasının çıkması ve tüm celp dönemlerinin açıklanmasının ardından adaylar e-devlet ekranlarında aslında pek aşina olmadıkları bir ekran ile karşılaştılar. Bu ekranda Sevk BaşlangıcıSevk Bitişi gören adayların hepsinin aklında peki Askere Ne Zaman Gideceğim sorusu oluştu. İşte Sevk Tarihi , Sevk Bitişle ilgili bilgiler ve askere gideceğiniz tarih ! Teslim Tarihi

Askere gidecek her adayın aklında olan soru olan Askere ne zaman gideceğim ? Sevk Başlangıcı- Sevk Bitişi sorularının cevaplarını sizler için derledik. Askerlik görevleri kesinleşmiş adayların e devlet hesaplarından Askerlik Sevk bölümünden inceledikleri evraklar üzerinde adayların daha önce görmedikleri terimler bulunmakta. Ve bu sebeple yeni askere gidecek askeri bürokrasi hakkında bir bilgisi olmayan adayların kafası karışabilmektedir.

Ne zaman askere gideceğim ? Teslim Tarihi Nerede Yazar ?

Sevk Başlangıcı :

Eskiden bu tarihten sonra askerlik şubelerinden sülüs kağıdı denen kağıdı alabiliyordunuz. Şu anda bu kağıdın adı Sevk Kağıdı. Bu tarih önemli bir tarihtir. Bu tarih itibari ile artık E-Devletten de Sevk Kağıdı alabilirsiniz. Sevk Kağıdı teslim olurken vereceğiniz kağıttır.

Askerlik Durum : SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR nedir ?

Sevk Bitişi :

Bu tarihten itibaren artık sevk kağıdı alamazsınız ve sizi bir dizi sorun beklemektedir. Zira sevk kağıdı almamak teslim olurken size ciddi sıkıntıntılar doğurabilir. Askeri birimlerde işler hızlı gitmeyebileceği gibi son günlere kalmamanız faydanıza olacaktır. bu tarihi kaçırmamalısınız. Bunun yanısıra Sevk Bitiş tarihi teslim tarihiniz ile ilgili ipuçu vermektedir. Bulunduğunuz ikamet ettiğiniz lokasyondan teslim birliğine ulaşmak için size tanınan yol izni bu tarih üzerinden hesaplanır. Yani kısaca sevk başlangıç tarihiniz gelmemiş ise sevk bitişi tarihinde askere gidecekmiş gibi hazır olmanızda ve kendiniz hazırlamanızda fayda var.

sevk kağıdı bedelli askerlik

Ne zaman teslim olacağım ? Son Tarih Ne zaman ? 

Bu tarih birliğinize son teslim olabileceğiniz günü verir. Dikkat etmeniz gerekir zira teslim tarihinden sonra yol izni de kaçırmanız ve geç kalmanız halinde geç kaldığınız gün sayısı kadar geç terhis olursunuz. Bu konuda Askerlik Birlikleri çok hassatır. Aynı zamanda sizin gibi o gün teslim olacak adayların olması da bir gerçektir. Bu vesile ile teslim saatini çok geçe bırakmamanızda işlemlerin ilerlemesi açısından faydası olacaktır.

Teslim Tarihi nedir ? Yol izni ne kadar ?

Yol İzni : Birliğinize varabilmek için size tanınan izindir. Bu tarihi geçirmemeniz gerekmektedir. Bedelli Askerlik yapacak adaylar için yol izni de askerlikten sayıldığı için 21 günden düşmektedir. Normal askerlik yapacak adaylarda yol izni kadar geç katılabilirler yine askerlikten düşmektedir.


Like it? Share with your friends!

1
3 shares, 1 point

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir