Asker Ziyareti’ne Giderken Götürülecekler

Asker ziyaretinde askere götürülecekler. Askere yemek götürmek askere sigara götürmek yasak mı


0
asker ziyaretinde yasaklar
asker ziyaretinde yasaklar

Her vatan evladı askerlik görevini ifa ederken kendisini eş dost akrabanın ziyaret etmesini ister. Asker ziyareti ve askerlikte ziyaret bir asker için olmazsa olmazlardandır. Asker ziyaretine giderken izin verilen ve verilmeyen bir sürü ürün ve cihaz bulunuyor. Asker ziyaretinde yemek veya askere yiyecek ikram edilir mi ? Askere sigara götürmek yasak mıdır ? Asker ziyaretinde alkol götürmek yasak mıdır ? İşte sizler için asker ziyaretinde dikkat edilmesi gereken hususları inceledik.

İlk Defa Asker Ziyaretine Gidiyorsanız Mutlaka Okuyun !

İlk defa asker ziyaretinde bulunacaksanız bilmelisiniz ki asker bekler. ! Dışarıdan birilerinin gelip asker ile sohbet etmesi onun için bulunmaz bir nimettir. Hatta bazı bölgelerde askerler eğitim ve manga görevi gibi görevlerden kaçabilmek için bile hususi ziyaret etmenizi isteyebilirler 🙂

Asker ziyaretine gitmeden önce mutlaka gideceğiniz asker ile iletişime geçin. Zira her askerin askeri kantinde bulunmayan ama dışarıdan ihtiyacı olan ıvır zıvır bulunabilir. Bu konuda ziyaret süresinde ‘keşke gelmeden bir haber etseydiniz’ duyumu ile karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka arayıp ihtiyaçlarını sormanızda fayda var.

Askere Yemek Götürmek

Askerimizi aradınız veya yakın bir konuşmanızda ihtiyacının olmadığını söyledi. Bu durumda askerin yanına giderken gittiğiniz saate dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir askerin en çok özlediği şeyler arasında dışarıdan yemek yemek vardır. Hali hazırda askeriyenin yemeklerinden şikayet eden bir asker için sıcak ev yemeği olması mükemmel hissettirecektir. Fakat onların yanında lahmacun, çiğköfte vb ürünler götürerek askerimizin uzun zamandır yiyemediği ürünlerden ikram edebilirsiniz .Bu noktada ihtiyaçtan fazlasını götürmeyin zira içeri alınmayacaktır. (Toplu zehirlenme vakalarına sebebiyet vermemesi açısından)

Askerimiz ile görüştünüz sıra geldi vedalaşmalar vs. Fotoğrafa çektirmek istiyorsunuz. Mutlaka yetkili bir amirden izin almanız gerekmektedir. Zira bazı bölgelerde askeriye içerisinde kameralı cihaz kullanımı kesinlikle yasaklanmıştır. Bunun haricinde komutanların izni dahilinde karargah binaları görünmeyecek şekilde askerimiz ile hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz.

Askere Sigara Götürmek Yasak mı ?

Askeriye ye sigara girişi serbesttir fakat 1 kartondan fazla getirmeyin. İçeriye almama ihtimalleri bulunuyor. Fakat şunu da düşünmenizde fayda var ki askeriye içerisinde asker kantininde çoğu sigara bulunuyor yine eğer böyle bir düşünceniz var ise askerimize mutlaka danışmanızı öneririz.

Askeriyede Alkol

Askeriyeye alkol ve türevlerinin sokulması kesinlikle YASAKTIR. Asker ziyaretinde alkol ikram etmek teklif etmek komutanlara sormak katiyen yasak ve cezası vardır. Askere alkol götürmek, nizamiyeye alkol sokmak kanunen izni olmayan davranışlardandır. Eğer götürdüğünüz çantalar içerisinde alkol bulunuyor ise nizamiye girişindeki yetkili personel el koyacak ve çıkana kadar size teslim etmeyecektir.

Asker İle Fotoğraf Çekmek Yasak Mı ?

Yukarıda bahsettiğimiz üzere bazı bölgelerde komutanların inisiyatifi ile hiçbir engel bulunmuyorken özellikle terör bölgelerinde nizamiyeye elektronik cihaz girişi dahi yasaklanmıştır.

Asker Ziyaretinde Askere Telefon Vermek Yasak mı ?

Her ne kadar toplum tarafından böyle bir eylemde bulunulacağı düşünülse dahi nizamiye girişinde asker ziyaretinin gerçekleştirmenin hemen akabinde ziyaretçiler ve asker aranır. Askerin ziyaretçilere gizli bir meteryal vermediği ve ziyaretçilerin de askere içeride yasak olan (uyuşturucu, telefon, ilaç) vermediği kontrol edilir. Zira ilk nizamiye girişinde ince ince asker valizlerinin her bir ayrıntısının arandığı gibi takdir edersiniz ki ziyaretçiden sonra da askerimizin üstü başı en ince ayrıntısına kadar aranacaktır.

Askere İlaç Götürmek

Askeriye sınırları içerisinde Revir dışında ilaç bulundurulaması yasaktır. Bu vesile ile askere ziyaretçi ile ilaç teslimi olması halinde asker üzerinde bulunan ilaç teslim alınacaktır. Teslim alınan ilaç üzerinde uyuşturucu özellikli ya da yeşil reçete ilaçlar kategorisinde olup zihni uyuşturma etkili olan ilaçlar olması hatta tutanak tutulur.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir