Adıyaman İl Jandarma Bedelli Askerlik Tecrübeleri -9

Adıyaman Bedelli Askerlik yapacak adayların gitmeden önce okuması gereken bilgiler.


0
bedelli askerlik adıyaman
bedelli askerlik adıyaman

Adıyaman İl Jandarma komutanlığında Bedelli Askerlik yapacaklar için Tecrübe Serimize devam ediyoruz. Adıyaman Tecrübe ve Tavsileri işte yazımızda.

Adıyaman il jandarma komutanlığına gidecek arkadaşlar için bilgilendirme yapayım.
Çok şanslısınız çünkü toplamda 50 bedelli ve 18 uzun dönem olarak takılacaksınız. Askerliğinizi merkezde değil jandarma özel harekatta yapacaksınız.

Komutanlar çok iyiydi askerlerden bazıları şımarıklık bile yaptılar

Komutanlar çok kafa adamlar, Yusuf, Ferhat, Mehmet ve Enver. Komutanlar geliyordu eğitimlerimize, gerçekten çok iyi niyetli , düzgün insanlar. Hatta bu iyi niyetleri baya suistimal edildi diyebilirim, bazı arkadaşlar baya şımarıklık yaptı. Terhis olurken denk gelemediğim Oğuzhan komutanıma ayrıca selam ederim buradan.

İlk gün Adıyaman il Jandarma Komutanlığına teslim olun ama öğlen 2 de falan olmayın veya sabah 9 30 da olmayın çünkü merkezdeki kantin buz gibi bir yer, **** donar saatlerce beklersiniz. Sizi birliğe yemek almaya gelen araç götürecek 11:00 gibi ve ya 16:00 gibi teslim olun.

Girişte size verdikleri şeyler kamuflaj, banyo havlusu, kafa havlusu ,ayak havlusu 1 tane beyaz slip don,1 atlet, gecelik falan. Çok kalite beklemeyin ama idare ediyor. İstediğiniz zaman duş alamıyorsunuz zaten sıcak su bitiyor ısınana kadar bekliyorsun vs.

Traş olup gidin !


Kafayı komple kestir öyle git, benim önlerde az bir şey kaldı beğenmeyip kestirdiler. Gidip birliğe katıldığında traş olanlar da oldu ama ordaki berber tavuk **** çevirdi kafayı, size kalmış artık. Bozuk para vs almayın sadece kart geçiyor arkadaşlar.

adıyman bedelli askerlik
adıyaman

Adıyaman Bedelli Askerlik Yapacakların Mutlaka alması gereken şeyler

 • -yeşil bere, boyunluk ve eldiven
 • -termal içlik ve çorap
 • – tabanlık ( bizim elemanlardan 1-2 tanesi dışında botlar vurmadı öyle ben yine de kullandım tabanlıkları 2 çift al git)
 • -kantinde her sigara bulunmuyor marlboro, partlement, winston,lark, camel,kent falan var ama monte carlo falan içiyorsan en az 2 kutu götür çünkü biraz fazla içiliyor ilk zamanlar.
 • – kilit falan getirme, kilitlenmiyor dolaplar yasak
 • -tuvalet kağıdı al ilk zamanlar helada bol bol vardı sonra bitti 
 • – çengel iğne al (battaniye kayıyor falan)
 • – uyku bandı al bir tane iş görür erken uyumak istersen.
 • -kirli çamaşırlar için bir torban olsun, valizlik açılıyor orada toplarsınız, bir gün giyip atma donunu, atletini yazık. ben hiçbir şey atmadım.
 • – mıntıka temizliği için eldiven falan götür, bulaşık eldivenleri vardı benim, yerden bir şeyler toplarken falan iyi iş gördü.
 • -saatin olsun mutlaka, sürekli saati sormak sıkıyor millete.
 • -eşofman alın yanınıza 2 tane
 • – kulak tıkacı al bir eczaneden 1-2 tane , duacım olursun. ( yorgunluktan hayvan gibi ses çıkartıyor millet ilk zamanlar), bir şeyler okurken ve ders çalışırken de iş görüyor. ayrıca atış günü efsane iş görüyor.
 • – spor ayakkabı ve terlik götür yanında.
 • -facebook da bedelliler için açılan bir grup varmış herkes gideceği yeri yazıyor vs orayı bul buraya gidecek arkadaşlarında beraber git, hem yan yana olur ranzalar vs iyi olur. ben tek gittim ve ilk zamanlar toplu gelenlerin durumları daha iyiydi. (Buradan Bedelli Askerlik arkadaşlarınızı bulabilirsiniz)

Askere ilaç götürmek..


İlaç vs getirmek istiyorum dersen reçetesiz olarak sen bilirsin ama komutanlar hasta olanları zaten hastaneye götürüyorlar ve ilaçlarını alıyorsun onlarla beraber sıkıntı olmuyor sayınız çok az arkadaşlar.
Yaptıklarımızı sayayım:

İlk 2 gün sıkmadılar bizi selam verme falan bilmiyoruz doğal olarak baya rahat takıldık. Sonra yavas yavas eğitimlere basladık selam verme falan, komutana şöyle selam ver, esas duruş, rahat, içeride kep takma, kep yoksa kafa selamı vs. 

Sonra mıntıkalar falan basladı yavas yavas, herkesin bir görevi oluyor ben çöpçüydüm sabah akşam birer kez çöp atıyorduk 3 eleman, bulaşıkçılar vardı, paspasçılar, dış mıntıka vs . 

Sonra hizaya gelmeyi öğreniyorsun, yürüyüşler falan başlıyor, yürürken söylenen şeyler var komutan 1-2 diyor sen 3-4 diye bağırıyorsun. Şehitler ölmez vatan bölünmez, vatan sana canım feda vs.

adıyman bedelli askerlik
adıyaman haritası

2. Hafta silah eğitimleri başlıyor

1 haftan zaten bu şekilde geçiyor 2. hafta silah eğitimi var. Bi hücum yeleği bir şarjör bir de g-3 veriyorlar elinize onun hakkında sözlü bir eğitim alıyorsunuz önce (mermi tipleri vs) daha sonra söküp takmayı öğreniyorsun. Nasıl nişan alacağına kadar güzel güzel öğretiyorlar, atış yapacağın güne kadar boş şarjörle geziniyorsun nişan alıyorsun falan. Haftanın sonunda atış var arkadaşlar. Baştan söylüyorum tepmiyor silah korkma boşuna, adam gibi nişan al yap atışını, sesi biraz fena ama bende kulak tıkacı vardı bir şey olmadı. yanımda atış yapan arkadaşımın kulakları çınlamış ben atış yaparken öyle dedi. O kulak tıkacını mutlaka alın benden söylemesi.

3. Hafta tören provaları var

Adıyaman Bedelli Askerlik te 3. hafta full tören provası pazartesi salı birlikte yapılır eğitim, çarşamba perşembe provaları alayda yaparsınız cuma günü ise tören günü zaten.
Uzun dönem elemanlar çok sempatik 1-2 tane *** dışında ( bi yamukları olmadı ama hareketlerine gıcık oluyordum). Bir tane sarışın urfalı var onu tanımamak mümkün değil, bir de ismini öğrenemedim bir eleman vardı Mankut mu neydi hala söyleyemiyorum, çok kral çocuklar. Muhabbetleri çok iyi, biz birliğimizde olsun alayda olsun ters hareketle karşılaşmadık hatta terhis olduğumuz gün üzücüydü biraz çünkü kısa ve uzun dönem elemanlardan ” ne kadar kaldı abi ” diye soranlara ” şafak 3 saat diyorduk” adamlar daha orada kalacak, dert yanıyorlardı bir dünya hatta biz çıkarken ” abi bizi de götürün ” falan diyen oldu .

Dönüş biletini antep, malatya üzerinden alan arkadaşlar oldu, tören günü saat 16:00-17:00 arası salındık. otobüs kiralayıp beraber gittiler, aklınızda bulunsun.

Çok güzel bir dönem geçireceksin

Adıyaman Bedelli Askerlik yapacaksanız Kısacası ballısın arkadaşım, güzel vakit geçirmeye bak, bedelli askerlik için gelen arkadaşlarını bilemem ama çevrendekiler çok büyük oranda düzgün insanlar olacak, eziyet falan da çekmezsin. Üzmeyin komutanları ve iyi niyetlerini suistimal etmeyin. 

Ferhat, Enver ve Mehmet komutanların mangalarına düşen sigara içen arkadaşlar mola yönünden şanslı, Yusuf komutan sigarayı sevmez ama Ferhat komutan ister sizin yerinize molayı ” mola ver sigara içsinler” diye rica eder. Yusuf komutan ise çok komik, eğlenceli bir adam ona düşen elemanların şansı da o.

Sorusu olanlar mesaj kısmından sorularını iletebilirler. Teşekkürler


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir