4 Yöntem ile Celp Dönemi ERTELEME- Bedelli Askerlik Erteleme


-1
212 shares, -1 points
bedelli askerlik zaman
bedelli askerlik zaman

Bedelli askerlik adaylarının akıllarındaki sorulardan birisi olan celp dönemi erteleme nedir, nasıl yapılır ? İşte Celp Yeri ve Tarihi Kesinleşmiş Askerliğinizi erteleme imkanı sağlayan 4 İHTİMAL ! Bedelli Askerlik Erteleme Nasıl Yapılır ?

Celp dönemlerinin açıklanması ile işlerini henüz ayarlayamamış veya kendisini hazır hissetmeyen adayların internette en sık arattırdıkları konu “Bedelli celbi nasıl ertelemesi nasıl yapılır ?Bedelli Askerlik Erteleme detayları !

Bu konuda bizzat bedelli askerlik ile ilgili bir madde bulunmuyor. Fakat bilgi olarak askerlik celp ve sevk işlemlerinde bulunan erteleme sebeplerini topladık.

 

Lütfen yöntemleri uygulamadan önce Askerlik şubenize bu sebeplerden faydalanıp faydalanamayacağınızı danışınız !

1-Her ne kadar mantıksız gelse de yılların eskitemediği; YÜKSEK LİSANS

Bu yönteme celp dönemi bildirilmeden başlamanız daha mantıklı olacaktır. Zaten var olan bir yüksek lisansınız bulunuyor ise zaten bedelli bedelini yatırırken teciliniz iptal edilecek. O sebeple ihtimali zayıf olduğunu bilmekte fayda var.

 

2-Sevk öncesi hazırlık işleminin son günü sağlık raporu almak.

İlkokuldan beri kurtarıcı olan sağlık raporu adayların sık tercih ettiği bir yöntem olarak kayıtlara geçiyor. Bedelli Askerlik Erteleme yöntemlerinde en çok kullanılan yöntemdir.

3- Önemli bir rahatsızlık durumunda Askeri Hastahane Raporu Almak

Bu rapor ile askerliğe elverişli değildir ya da bir dönem celb erteleme hakkı elde edebilirsiniz. Bedelli Askerlik Erteleme için kurul onayı ile askerliğe elverişsiz raporu alabilirseniz celp erteleyebilirsiniz.

4-EVLİLİK

Bedelli Askerlik Erteleme  konusunda Belki de en garanti yöntem olan bu yöntem nikah tarihiniz sevk tarihinden 15 gün önce veya sonra ki tarihler içerisinde ise 1 dönem erteleme hakkınız bulunuyor.

 

Son bir uyarı olarak bu ihtimaller normal celp döneminin maddeleridir. Bedelli Askerlik henüz ilk celp dönemi olduğu için konu hakkında yeterli bilgiyi yine Askerlik Biriminizin vereceğini unutmayın !

 

Hayırlı tezkereler.

 

Bedelli Askerlik İptal Edilir mi ? Bedelli Askerlik Para İadesi

 

“BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ İÇİN MÜRACAATTA BULUNARAK PARAMI YATIRDIM. BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİNDEN VAZGEÇMEK İSTİYORUM, PARAMI İADE ALABİLİR MİYİM?”

BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ İÇİN BELİRLENEN MÜRACAAT TARİHLERİ İÇERİSİNDE VEYA EĞİTİM BİRLİĞİNE KATILMADAN BEDELLİ ASKERLİK YAPMAKTAN VAZGEÇENLERİN YATIRDIKLARI ÜCRETLER ASKERLİK ŞUBELERİNE ŞAHSEN VEYA VEKALET VERECEKLERİ VASİLERİ ARACILIĞI İLE MÜRACAAT ETMELERİ HALİNDE İADE EDİLECEKTİR.

 

Facebook Yorumları

Yorumlar

 

 


Like it? Share with your friends!

-1
212 shares, -1 points

3 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mimarlık öğrencisiyim ve 3 hafta okula devam etmediğim takdirde projem ilerlemez ve kalırım. Bedelliyi tatil dönemine nasıl denk getiririm?