15 Eylül’ de Temel Askerlik Eğitimine Gidecekler Dikkat


0
9 shares
bedelli askerlik celp
bedelli askerlik 4. celp açıklandı mı

Bedelli ücretlerini belirtilen tarihlerden önce yatırmış ve evrak işlerini tamamlamış olanların Celp Tarihleri belli oldu ! İşte 15 Eylül Bedelli Askerliğe gidecek adayların gitmeden önce bilmesi gereken bilgiler,

 

 

1. Askerlik Şubesi Başkanlığından veya e-Devlet üzerinden Sevk Evrakını Almayı unutmayın !

2. Söylentilere inanmayın ! Celp yerleri bilgisayar ortamında belirlenmektedir. Torpil ve kayırmacılık söz konusu değildir.

3. Sevk işlemlerinizi yapmanızın ardından yol ücreti ile yiyecek bedeli adınıza PTT’ye yatırılacaktır.  Pttkart’tan veya nüfus cüzdanınızla birlikte PTT işyerlerinden adınıza yatırılan paranızı alabilirsiniz.

4. Sevk belgesini memlekette unuttuğunuz veya kaybettiğiniz takdirde, sevkinizi e-Devlet üzerinden yapmış iseniz e-Devlet üzerinden tekrar çıktı alabilirsiniz. e-Devlet üzerinden alınamıyor ise en yakın askerlik şubesine müracaat ederek sevk belgenizi yeniden almanız gerekmektedir.

5.Sevk edildiğiniz eğitim merkezi; Cumartesi, Pazar ve tatil günleri dahi çalışmaktadır. Bu nedenle katılmanız gereken son gün saat 14.00’e kadar eğitim merkezine katılmanız, kayıt-kabul işlemlerinizi kolaylaştırılacaktır.

6.Kışlaya ayak bastığınız andan itibaren her türlü ihtiyacınız birlik komutanlıkları tarafından karşılanacaktır.(Berber ihtiyacınız dahil.)

7. Kayıt- kabul esnasında (bot, çorap, havlu, terlik, diş macunu, diş fırçası gibi.) istihkaklarınız devlet tarafından karşılanacaktır. Piyasadan satın almayınız.

8.  Kışlaya gelirken yanınızda taşınabilir veri depolama ortamı (akıllı cep telefonu, fotoğraf makinesi, teyp, radyo, tablet pc, dizüstü bilgisayar CD, disket vb.) kesici ve delici alet, yiyecek, içecek ve benzeri maddeleri getirmeyiniz.

9. Tedavi amacıyla sürekli kullandığınız ilaçları getirebilir, doktor nezaretinde kullanabilirsiniz. Bu maksatla yanınızda getireceğiniz ilaçları kışlaya girişte teslim ediniz. Bu kutsal vatan görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni eder, hayırlı tezkereler dileriz.

 

Facebook Yorumları

Yorumlar


Like it? Share with your friends!

0
9 shares

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir